fbpx

Návod

Meal prep: O čo ide a ako na to?

Všetky výhovorky majú nejaké následky. Sťažovanie sa, že nemám čas cvičiť alebo si zdravo variť ťa stoji vypracovanú postavu. Preto existuje niekoľko tipov, ako môžeš ušetriť čas a zdravo sa stravovať aj počas náročného týždňa. Takzvaný meal prep je spôsob prípravy jedla tak, aby si si udržal svalovú hmotu a nenabral zbytočné tuky. Ako na to, ti prezradíme v tomto článku.

Pre-workout: Všetko, čo by si mal o ňom vedieť

Každého motivácia cvičiť je iná. Jedni chcú schudnúť, druhí nabrať svalovú hmotu a ďalší chcú ukázať hejterom, že na to majú. No niekedy aj napriek konkrétnym cieľom, nemáme energiu sa prekonať. Vtedy nasleduje prehováranie mysle i povzbudzovanie tela. Na posilnenie fyzickej stránky existuje niekoľko produktov, takzvané pre-workouty alebo predtréningové pumpy. Ako to funguje, riziká, ale aj výhody pre-workoutu sa dozvieš v tomto článku.

Zlozvyky, ktoré ťa stoja vypracované brucho

Niektorých vecí v našom živote sa zbavíme ľahko, no iných ťažšie. Keď si začal cvičiť, pravdepodobne si sa najprv musel zbaviť zlozvyku poobedňajšieho vysedávania pred telkou. Keď si toto úspešne zvládol, začal si vidieť výsledky a všetko to prekonávanie sa malo zrazu zmysel. Zmenil si stravu, pravidelne cvičíš…no zdá sa akoby nič nefungovalo. Možno sa nájdeš v tomto článku a nájdeš zlozvyky, ktoré podvedome robíš a ktoré ťa stoja vypracované brucho.

10 tipov ako urýchliť výsledky v gyme

Práve si začal cvičiť. Vidíš rýchle výsledky a v gyme každý deň napreduješ. Takto to chodí stále. Telo dostane šok, pretože si sa dlho nehýbal a zrazu sa snaží rýchlo prispôsobiť sa. Môžeme to nazvať „šťastím začiatočníka“. No príde deň, kedy zostaneš na tej istej váhe príliš dlho a nebudeš si vedieť rady, čo ďalej. Brániť ti môže strach, nesprávna forma alebo zlý výber cvikov. Chceš urýchliť výsledky a progres v gyme, ale nevieš ako na to? Tento článok je práve pre teba.

Problémy so zápästím: Ako sa im vyhnúť?

Silový tréning nám pomáha nabrať svalovú hmotu a vyrysovať telo. Ale prináša aj riziká. Jedno z nich sú problémy so zápästím. Táto časť tela je pri každom tvojom tréningu pod veľkým tlakom a aj tak sa jej veľa pozornosti nedáva. No akonáhle začneš mať s ním problémy, trvá veľmi dlho kým sa z toho dostaneš a budeš môcť znovu trénovať. Preto sa v tomto článku pozrieme na niekoľko tipov ako sa vyhnúť zraneniam zápästia.

8 tipov a trikov: Ako zostať fit počas dovolenky?

Leto je čas, kedy častokrát zabúdame na svoje fitness plány a necháme sa uniesť letnou atmosférou. Nikomu sa predsa na dovolenke nechce vstávať skoro ráno a ísť do posilky a už vôbec nie kontrolovať celý deň príjem kalórií. V tomto článku si povieme, ako si užiť dovolenku a po jej skončení zostať fit.

Suplementy: 7 najlepších na naberanie svalov

Tak ako cvičenie a strava ide ruka v ruke, aj suplementy a doplnky výživy majú svoje miesto. Slúžia ako extra nakopnutie, ktoré ti pomôže dosiahnuť vytúžené výsledky rýchlejšie. Dnes si povieme o 7 najlepších suplementov, s ktorými je cesta za vysnívanou postavou jednoduchšia.

Regenerácia: Ako pomôcť svalom po tréningu?

Časť, na ktorú sa často zabúda a môže sa zdať, že nemá s tréningom nič spoločné. No práve regenerácia má najväčší dopad na naše výsledky. Počas nej rastú svaly. Ako? To si povieme v tomto článku, ktorý by ti mal pomôcť nastaviť si rutinu a dodržiavať ju po každom tréningu.

Rysovačka: Tréningový plán a strava

Po zimných mesiacoch, kedy bolo ľahké skrývať kilá navyše prichádza leto. A s ním aj možnosť ukázať, na čom si pracoval. No určite dobre vieš, že výsledky bez ťažkej driny neprídu. Dnes si povieme ako vďaka rysovačke môžeš sebavedomo kráčať letnými ulicami.

Objemovka: Všetko čo by si mal o nej vedieť

Objemovka je ďalším spôsobom, ako môžeš nabrať svalovú hmotu. Jednoducho povedané, prijímaš viacej kalórií ako naozaj potrebuješ. Už samotný názov prezrádza, že ide o zväčšenie objemu, no netreba to preháňať. V tomto článku sa dozvieš výhody, ale aj nevýhody objemovky a ako si poskladať jedálniček tak, aby si nabral čistú svalovú hmotu.

EnglishGermanFrenchCzechHungarianSlovakPolish
Scroll to Top