fbpx

Tréning

5 najčastejších chýb pri strečingu, ktoré robí každý

Strečing by mal byť súčasťou každého tréningu. Samozrejme, nie vždy sa ti chce, ale práve on dokáže posunúť tvoj výkon ďalej. Okrem toho, pomôže ti vyhnúť sa zraneniam a ty tak nemusíš zbytočne vynechávať tréningy. Je tu však jeden háčik. Na to, aby ti priniesol také výsledky ako chceš, musíš ho robiť správne. Preto si v dnešnom článku prezradíme 5 najčastejších chýb pri strečingu, ktoré robí každý a ani o tom nevie.

Tréning na mobilitu: 5 cvikov na stuhnuté bedrové kĺby

Dôležitosť mobility v našom výkone už nie je novinkou. Vieme, že výsledky nedosiahneme len dvíhaním ťažkých váh, ale aj pracovaním na celkovom zdraví a stave tela. V tomto článku si ukážeme ako tréning na mobilitu môže vyzerať a zameriame sa pri tom na cviky na bedrové kĺby, ktoré ovplyvňujú náš výkon a silu.

Typy tréningov: Ako by mal vyzerať tvoj dokonalý plán?

Ako čas plynie a my si stále viac a viac zvykáme na tréningy, je veľká šanca, že strácame motiváciu. Či je to kvôli nedostatočným výsledkom, opakujúcim sa cvikom alebo chuťou skúsiť niečo nové. Ak sa si sa našiel v niektorom z týchto pocitov, neboj sa. Máme pre teba riešenie a tým je “rôznorodosť”. Preto sme si pre teba pripravili rôzne typy tréningov, s ktorými môžeš vyskladať svoj dokonalý plán a nikdy sa nebudeš nudiť.

Powerlifting VS Bodybuilding

Powerlifting a bodybuilding sú športy, ktoré pre dosiahnutie výsledkov využívajú činky, jednoručky alebo iné náradie v gyme. Ak si začal cvičiť, tak tvoj cieľ vychádza buď z jedného alebo druhého. Preto je dôležité vedieť ako na to a aké výhody buď bodybuilding alebo powerlifting prinášajú. V dnešnom článku ti odpovieme na všetky otázky a vysvetlíme si v čom sa tieto športy odlišujú.

Rýchly tréning hornej časti tela na doma

Nie vždy máš čas stráviť dve hoďky v gyme, no predsa by to chcelo aspoň trošku napumpovať svaly. V dnešnom článku si ukážeme rýchly tréning hornej časti tela na doma. Nepotrebuješ naňho žiadne vybavenie ani gym. Stačí ti tvoja vlastná váha a chuť sa hýbať.

Zhyby: 5 variácií a tipy pre začiatočníkov

Všetci máme nejaký cvik, na ktorom musíme neustále pracovať a zdokonaľovať sa. Medzi také cviky patrí aj zhyb, ktorý je považovaný za jeden z najťažších cvikov. Väčšina ľudí musí pracovať veľmi dlho, aby dokázali spraviť aspoň jeden zhyb. Potom tu sú ľudia, ktorí to na pol ceste vzdajú. Tento článok ti prezradí, prečo sa oplatí trochu viac zamakať a zahrnúť do tréningov aj zhyby. Zároveň vďaka 5 variáciám tento cvik vôbec nemusí byť nudný.

Kalistenika vs Bodybuilding

o silové tréningy, no každý ponúka niečo úplne iné. Kalistenika je cvičenie s vlastnou váhou, kým bodybuilding používa na budovanie svalstva rôzne pomôcky. To je prvý rozdiel, ktorý si hneď všimneš. Okrem toho, kalistenika a bodybuilding v sebe skrývajú ešte niečo viac. Tento článok ti pomôže pochopiť princíp a výhody každého jedného tréningu a ukáže ti, ktorý je pre teba ten správny.

Deadlift: Vráťme sa k základom

Deadlift patrí k najzákladnejším cvikom, ktoré uvidíme v každej posilňovni. Pre začiatočníkov možno trochu zložitejší, no pre pokročilých je tento cvik nenahraditeľný. Prináša výhody aj pre powerlifterov, ale aj pre bodybuilderov. V tomto článku si povieme všetky základné veci, ktoré by si mal vedieť o deadlifte.

Leg day: Ako cvičiť nohy a na čo nezabudnúť

Leg daaaay! U niekoho najlepší deň ich života, iní sa mu s radosťou vyhýbajú. Je dôležité pracovať na všetkých častiach tela. Aj pre estetickosť, ale hlavne pre celkovú silu a výkon. Cviky na nohy majú svoje miesto v tréningovom programe a netreba sa ich báť. V tomto článku si povieme ako cvičiť nohy, ukážeme si ako taký tréning vyzerá a tiež ti prezradíme zopár tipov, na čo nesmieš zabudnúť počas leg day.

12 najefektívnejších cvikov s vlastnou váhou

Niekedy prístup do posilňovne jednoducho nemáme a musíme si vystačiť s kúskom voľného priestoru doma. Prekvapivo aj takto môžeš mať plnohodnotný tréning. V dnešnom článku sa pozrieme na 12 najefektívnejších cvikov s vlastnou váhou.

EnglishGermanFrenchCzechHungarianSlovakPolish
Scroll to Top